Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Longmuir Shield 9 9 Feb 19
16 Feb 19
Mackie 1
164 J Amaah 33 D Bott 30 R Lakmal 26  NJ Gill 5/42 S De Silva 2/33 M Oaten 2/48
def Washington Park 1
150 R Heywood 45 CG Williamson 42  W Hussain 5/34 R Lakmal 2/20 D Bott 2/35
Mackie Road Reserve 
Woolnough Shield 9 9 Feb 19
16 Feb 19
Washington Park 2
70  KA O'Toole 3/2 B Judd 3/8 C Clement 2/16
and 101 L Adlington 28  C Clement 5/24 B Judd 4/54
def by Omega 1
7/184(dec) G Beckett 90 L Dawkins 51 B Athowood 25  G Ritchie 3/12
Packer Park 
D Grade 9 9 Feb 19
16 Feb 19
Bentleigh ANA 2
6/212 A Gill 70 F Loiacono 51 P Bishop 46  J Schwass 2/53
def Washington Park 3
8/204(cc) G Finney 53 H Ritchie 39 JL Horvath 38  J Curry 4/60 J Whelan 2/23
King George VI Memorial Park (King George #1 - West Oval) 
G Grade 9 9 Feb 19
16 Feb 19
Washington Park 4
7/158(cc) D Muday 55 R Dobb 26  CE Wilkinson 3/25
def by Hampton Central 3
8/161 D Gold 38 J Brennan 25  D Muday 3/17 G Paine 3/32
Duncan Mackinnon Reserve (North Oval) 
Cricket Southern Bayside Masters Division 7 10 Feb 19 Wash. Park/West Bentleigh
7/180(cc) MT Healy 42* D Donati 36 R Tindall 36  
def St Brigid's/St Louis
8/143(cc)  D Donati 3/15 BD Logan 2/17 C Moore 2/29
Victory Park (Bentleigh) (Oval 1) 
13&U Stage 2 - Wednesday 13 20 Feb 19 Toorak-Prahran
0/82  
def by Wash Prk/Carnegie/Ormond
5/103(cc)  PB Juricic 2/10
Orrong Park (West Oval) 
J Grade 10 9 Feb 19
16 Feb 19
Washington Park 5
8/145 O Sparrow-Cooper 40 A Verrall 25  J Trajer 2/19 MC Emmanouil 2/25 KD McInerney 2/29
def by Cheltenham Park 5
6/195(cc) J Caisley 50* AM McTaggart 28 MC Emmanouil 27 J Norris 25  KT Rossiter 3/27 R Howard 2/21
Princes Park (Caulfield) (Oval #3) 
SECA Fri North U16B SF 22 Feb 19
1 Mar 19
Port Melbourne 1
v Washington Park 1
J.L Murphy Reserve (Aanenson Oval) 
SECA Fri North U16C 9 8 Feb 19
15 Feb 19
Bentleigh 2
155 S Levy 32 JA Hunt 27 L Kotsandis 27  O Sparrow-Cooper 2/11 JL Horvath 2/18 M Savic 2/26
def Washington Park 2
130 A Lunn 35  S Levy 3/12 R Bird 3/26
Duncan Mackinnon Reserve (South Oval) 
SECA Fri North U14C 9 8 Feb 19
15 Feb 19
Bentleigh 1
5/186(cc) H Barnes 53* W Blitz 44* L Tesoriero 41*  P Akula 3/21
def Washington Park 1
7/169(cc) H McKenzie 53* A O'Donnell 30* P Akula 28*  C Wigney 3/19
Victory Park (Bentleigh) (Oval 2) 
SECA Sat North U12B 9 9 Feb 19
16 Feb 19
Brighton 2
6/95  
def Washington Park 1
6/79  J Hayter 2/3 M McMahon 2/6
Whyte Street Reserve 
SECA Sat East Rookies 9 9 Feb 19
16 Feb 19
Bentleigh Uniting 2
v Washington Park 1
Saint James Catholic College 
SECA Sat North U12C 9 9 Feb 19
16 Feb 19
Washington Park 2
5/83(cc) J McKenzie 50*  I Robinson 2/17
def by Bentleigh 2
7/105 J Susic 25  J McKenzie 2/8
Packer Park 
Knight Sport Snr T20 Div 1 SF 4 Dec 18 East Sandringham T20
3/128 M Devereaux 53  
def Washington Park T20
7/127(cc) NJ Gill 58  T Yorgey 3/16 P Inglis 3/28
R.G Chisholm Reserve